Kate Coffee&Cake – cukiernia wegańska bezglutenowa Gdynia – Gdańsk

O nas

„Kate” jest wyjątkowym miejscem w skali całego kraju. To autorska, rzemieślnicza pracownia wypieków połączona z kawiarnią, w której każdy detal ma znaczenie. Tu nic nie jest przypadkowe. W pracowni, oprócz właścicielki we własnej osobie, wymarzone wypieki tworzą osoby, dla których pieczenie jest miłością i pasją. Słodkości wyrabiamy ręcznie, korzystamy z wyjątkowych składników, przede wszystkim zarejestrowanych jako ekologiczne i tych z sektora premium i luxury, najczęściej niedostępnych na zwykłych sklepowych półkach i w standardowych hurtowniach cukierniczo-gastronomicznych.

Nieustające zamiłowanie naszej załogi do cukiernictwa oraz „szósty zmysł” przy łączeniu smaków, struktur i składników pozwala nam tworzyć wypieki niespotykane nigdzie indziej. Wykończenie i dekoracja ciast i tortów jest naturalna, wręcz „surowa”, główną rolę grają w nich świeże owoce, bakalie, orzechy, naturalne belgijskie czekolady oraz certyfikowane kwiaty jadalne zarejestrowane jako żywność, które są charakterystyczne dla słodkości powstających w naszej pracowni. Zdecydowanie główną rolę w kompozycjach cukierniczych firmowanych naszym logo gra smak – dopracowane do perfekcji, niebanalne połączenia, często z pozornie różnych światów, które pozytywnie zaskoczą te osoby, które twierdzą, że nie gustują w słodkościach.

W kawiarni ogromny nacisk kładziemy na szeroko rozumianą gościnność i najwyższy standard obsługi oraz edukację. Z doświadczenia wiemy, że często wybór wypieków jest pozostawiony przypadkowi i decyzjom „na wygląd”. Zależy nam aby doskonale wpisać się w potrzeby smakowe i
i dietetyczne naszych gości. Z tego względu obsługa kawiarni jest doskonale przeszkolona pod względem smakowym i składowym całego asortymentu. Z empatią i zrozumieniem doradzimy i zaopiekujemy się Wami jak najlepszymi przyjaciółmi. W parze z doskonałymi wypiekami oferujemy kawę specialty z polskiej palarni ziaren specialty Coffee Plant oraz napoje kawowe na bazie tychże ziaren, autorskie napoje sezonowe oraz luksusową, belgijską czekoladę Barry Callebaut do picia.

„Kate” to również pracownia, w której powstają wypieki dla osób z wieloma nietolerancjami i wkluczeniami dietetycznymi i praktycznie każda pozycja klasyczna ma swój wegański, naturalnie bezglutenowy i niskoindeksowy odpowiednik. Dodatkowo, połączenie w ciekawy i przy okazji smaczny wypiek składników uwzględniających kilka ograniczeń pokarmowych nie stanowi dla nas problemu.

Czego zatem NIE ROBIMY? Lista jest dość pokaźna ale przedstawiamy ją tylko wyłącznie po to aby zaoszczędzić czas potencjalnych zainteresowanych oraz nasz.

× Nie używamy składników wątpliwej jakości i gotowych półproduktów tylko po to, aby obniżyć koszt zamówionych wypieków. Nie wymieniamy też składników, z których korzystamy na co dzień, na tańsze odpowiedniki niższej jakości.
× Nie wykonujemy figurek i zdobień z mas cukrowych ponieważ ich skład nie współgra z jakością całego wypieku a, dodatkowo, najczęściej lądują w śmietniku bo zwyczajnie są niesmaczne.
× Na tortach nie wykonujemy napisów. Taka ozdoba nie współgra z naszą estetyką i filozofią. Jako alternatywę proponujemy eleganckie toppery cięte laserem w drewnie naturalnym, które wykonuje dla nas zaprzyjaźniona gdyńska firma. Toppery mogą być również personalizowane, wykonane zgodnie z Waszym indywidualnym projektem.
× Nie używamy barwników spożywczych – wszystkie kolory w naszych wypiekach pochodzą z natury – stąd w ciastach i ciastkach dodatek buraczka, liofilizowanych jagód, malin, chlorofilu, zielonej herbaty, spiruliny itd.
× Torty dekorujemy tylko świeżymi owocami, orzechami, bakaliami, pestkami, oraz certyfikowanymi, zarejestrowanymi jako żywność kwiatami jadalnymi. Kwiaty w wypiekach to nasz znak rozpoznawczy.

Dodaj tu swój tekst nagłówka

Scroll to Top